עיסוי אירוודה

עיסוי אירוודה זה עיסוי מענג, מרגיע וייחודי, הוא חלק מרכזי בשיטת ריפוי הוליסטית שמבוססת על המסורת ההודית וידועה כמחברת ומאזנת בין הגוף והנפש. מה זה בדיוק? למה עליכם לצפות ומה היתרונות של הטיפול הזה? כל התשובות במאמר הבא, יוצאים לדרך.

עיסוי איוורודה

מה זה עיסוי איוורודה?

משמעות המונח "איוורודה" הוא מדע החיים (בסנסקריט: ayus=חיים, veda=ידע). למעשה, זה הוא מדע הוליסטי אשר עוסק בשיטות ריפוי ומתייחס לגוף ולנפש כמכלול שצריך לפעול בהרמוניה.

עיסוי אירוודה משלב את העקרונות ההודים של בני האיורוודה והוא נטע את שורשיו כבר לפני 5,000 שנה. כאמור, סוג זה של עיסוי נועד ליצור איזון בין הנפש, הגוף והרוח, ולעזור לגוף לרפא את עצמו. לפעמים מכנים אותו "עיסוי בשמן" מכיוון שהוא משלב בדרך כלל עבודה עם שמנים אתריים של עשבי תיבול, כמו כן גם משיכות ולישה עתיקות יומין ומסורתיות שמותאמות לצרכיו של האדם.

מה קורה במהלך הטיפול?

הטיפול מתחלק ל2 חלקים: החלק הראשון מכונה “אביאנגה” – בשלב זה המטפל יעשה לכם עיסוי עדין מאוד שישולב עם שמן שומשום חמים. משיכת השמן על הגוף תפזר את החום, תוריד את הסטרס והמתח שאצורים בשרירים שלכם וירפו את השרירים. החלק השני הטיפול מכונה “שירודרה”. בשלב זה, המטפל ישים שמן שומשום חם באזור העין השלישית במצח שלכם – שהיא גם אזור בלוטת יותרת המוח. פעולה זו תפעיל גלי מוח שביכולתם להביא ריפוי ותחושת שלווה ורגיעה.  

מה זה עיסוי אירוודה​?

במה שונה עיסוי אירוודה מסוגי עיסוי אחרים?

יש כמה גורמים שמבדילים את העיסוי אירוודה משאר סוגי העיסויים, כגון תאילנדי ושבדי. הנה כמה מהם:

 1. שמנים איורוודיים: באיורוודה, יש חמשת אלמנטים שנמצאים בכל היצורים החיים – חלל, אוויר, אש, מים ואדמה ואלה נחשבים לאבני הבניין של החיים. הם משלבים ויוצרים שלושה עקרונות נפש-גוף, המכונים "דושות", בתוך הגוף: ואטה (אוויר ומרחב), פיטה (אש ומים), וקפה (מים ואדמה). במהלך עיסוי אירוודה, שמנים אתריים אורגניים של עשבי תיבול מחוממים כדי לעודד הרפיה וניקוי רעלים. בטמפרטורה הנכונה, השמנים הללו נכנסים לגוף דרך נקבוביות בעור, נקשרים לרעלים ומשתחררים מהגוף. לצורך ההשוואה, העיסוי השבדי משלב שמן בעיקר כדי להקל על משיכות הרפיה על העור.
 2. אנרגיה וכוונה: עיסוי אירוודה מתמקד בשחרור ערוצי האנרגיה בגוף, ניקוי רעלים ואיזון בין הצ'אקרות (מרכזי אנרגיה). לעומת זאת, בעיסוי שבדי לדוגמה – הגישה מתמקדת יותר באנטומיה ובפיזיולוגיה ולא בקווי האנרגיה בגוף.
 3. תנועות ספציפיות: הסגנון והזרימה של עיסוי אירוודה נקבעת לפי מה שהמטופל צריך. המטפל בעיסוי ישתמש בדרך כלל בטכניקות עיסוי כמו לישה וסחיטה וכן במשיכות עיסוי מסורתיות. זרימת התנועה יכולה להיות מהירה או מתמשכת גישה – הכול תלוי בצרכיו של המטופל.
שמנים למסאז' אירוודה

מהם היתרונות של מסאז' אירוודה?

 • מגביר את המודעות לגוף
 • מרגיע חרדות
 • מנקה רעלים
 • מחזק את המערכת החיסונית
 • משפר את מחזור הדם
 • משמן מפרקים
 • ממריץ איברים פנימיים
 • מקל על כאבים כרוניים
 • מעודד שינה רגועה

הזמינו את עיסוי אירוודה המפנק של ספא אלמא

מסאג' אירוודה הוא נפלא ומרגיע את הגוף ונפש, אנחנו מזמינים אתכם להעניק לעצמכם חוויה עוצמתית שתשלב בהרמוניה את החושים עם מיטב הניחוחות, המגע, המרקמים וכל זאת בשילוב המקצועיות של צוות המעסים שלנו שיהיה קשוב לצרכים שלכם לאורך כל התהליך. ספא אלמא מתהדר בחבילות ספא מפנקות ותפריט טיפולים עשיר שכולל עיסויי גוף, טיפולים אנרגטיים וטיפוח העור, חומרים משובחים ומקצועיות חסרת פשרות.

יצירת קשר

להזמנת טיפול מפנק

דילוג לתוכן